Węgiel, ekogroszek, kruszywa, usługi transportowe

Ekogroszek Jaworzno, Węgiel Chrzanów, Skład węgla Oświęcim, miał Libiąż.

Sprawdź nasze produkty, Ekogroszek Jaworzno, Ekogroszek Chrzanów, Skład węgla Oświęcim, miał Libiąż.

Krótka charakterystyka naszej oferty

Nasze produkty spełniają ustawowe normy jakościowe i pochodzą z polskich kopalń. Ważnym aspektem charakteryzującym oferowany przez nas polski ekogroszek jest niska spiekalność i wysoka wartość opałowa. Parametry te gwarantują niewielką ilość popiołu i innych odpadów pozostających po spalaniu ekogroszku, a tym samym pełne wykorzystanie paliwa do produkcji ciepła. Nasz ekogroszek to najwyższej jakości paliwo, którego cena nie nadwyręży stanu twojego konta bankowego.

Transport w obrębie około 100 km od Mysłowic: min. 1 tony opału luzem lub pakowanego w strefie do 50 km jest bezpłatny, w strefie 50-100 km od Mysłowic płatny 100zł lub do uzgodnienia. Oferujemy dostawę bezpośrednio do klienta. Oferta skierowana jest tak do domu klienta indywidualnego, jak i firm. Dostawa w przeciągu 1 do max 3 dni, węgiel dostarczamy zwykle następnego dnia po zamówieniu, od poniedziałku do soboty. Znajdziesz u nas ekogroszek w przystępnej cenie!

Ekogroszek Jaworzno – węgiel w ekologicznej formie

Ekogroszek to „nowoczesna” forma powszechnie występującego w naturze paliwa jakim jest węgiel kamienny i węgiel brunatny. Wysoka kaloryczność ekogroszku sprawia, że jest to jedna z najbardziej ekonomicznych i najwyższej jakości form paliwa stałego dostępnego na rynku. Spalanie ekogroszku dobrej jakości zmniejsza emisję dwutlenku węgla i pyłów.

Zastosowanie ekogroszku

Ekogroszek przeznaczony jest do produkcji energii cieplnej w piecach automatycznych. Tego typu kotły z palnikiem retortowym znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych budynków użyteczności publicznej, jak i w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych. Ze względu na wygodę użytkowania cieszą się dużą popularnością. Wielu producentów dostarcza jednak ekogroszek o parametrach nie spełniających oczekiwania użytkowników.

Realizacja zamówień ze sklepu PGG.Możliwość przerobienia węgla na ekogroszek.  https://skladopalu.net/dostawa-transport-sklep-pgg/

Zapraszamy do zapoznania się z produktami naszej firmy!

Brzeszcze,Sobieski
Przyzwoity Ekogroszek 
wartość opałowa  25-27MJ/KG,spiekalność max.10-20RI, niski popiół max.8%
Do wszystkich pieców z podajnikami.

Produkt pakowany – Plus 200zł

Piast,Ziemowit,Chwałowice,Staszic            Dobre parametry, nienaganna jakość.
Kaloryczność 25-29MJ/KG
Średniej wielkości węgiel do pieców tradycyjnych i centralnego ogrzewania.

Produkt pakowany – Plus 200zł

Parametry jakościowe:
 typ węgla: 32.1 wartość opałowa: 28-29 MJ/kg popiół: 6% siarka:  0,28% spiekalność RI: 20 granulacja: 5 – 25 mm 

Produkt pakowany – Plus 150zł

Zachęcamy do kupna naszego ekogroszku tutaj / Ekogroszek Jaworzno.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony na portalu facebook

Ekogroszek = wygoda w sezonie grzewczym

Ekogroszek zasilający palenisko z podajnikiem to także oszczędność czasu. Obsługa kotła ogranicza się przez większość część sezonu grzewczego do uzupełniania ekogroszku w zasobniku opału. Proces spalania i jego parametry, po rozpaleniu ognia, regulowany jest przez cały czas przez sterownik. Panel sterujący dostarcza nam informacje na temat spalania, umożliwiając również ustawienie max. temperatury jaką chcemy uzyskać. Dzięki lekkości ekogroszku i temu, że nawet zimą podajnik trzeba uzupełniać tylko co kilka dni, z obsługą nowoczesnych kotłów poradzą sobie również starsze osoby.

Czystość środowiska i czystość w domu

Ekogroszek to idealna opcja dla osób aktywnych zawodowo i obciążonych wieloma obowiązkami, które nie mają możliwości stałego pilnowania kotła i ilości dokładanego do niego węgla. Ekogroszek workowany można w łatwy sposób wybierać w potrzebnej na dany momenty ilości. Workowany produkt pozwala także na utrzymanie kotłowni w czystości. O wiele wygodniej jest też ogrzać dom takim ekologicznym paliwem, gdy kotłownię trzeba odwiedzić tylko okazjonalnie, nie tracąc przy tym na jakości ogrzewania.

Jeśli masz w swoim życiu mało czasu dla siebie, kocioł automatyczny na ekogroszek to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Obsługa ogranicza się do wymiatania co kilka dni popiołu i sezonowego czyszczenia kotła. Nie ma potrzeby wykonywania tych zadań na co dzień. Ekogroszek workowany zamykany jest w opakowaniach, których ustandaryzowany wymiar ułatwia jego składowanie w domowej kotłowni lub na terenie firmy.

Spalanie od góry, czy spalanie od dołu?

Najbardziej powszechna konstrukcja kotła na ekogroszek oferuje domyślnie metodę spalania ekogroszku od góry. Palić od góry można w każdym urządzeniu (kocioł, piec), które ma wlot powietrza pod ruszt, a wylot spalin u góry paleniska. Palący się od góry węgiel powoduje schodzenie żaru ku dołowi, a ulatujące ku górze powietrze (dostarczane pod palenisko wentylatorem nadmuchowym) wywiewa ulatniający się z tlącego poniżej węgla dym, powodując wypalenie unoszących się w nim substancji. Dzięki temu, wylatujące kominem spaliny z ekogroszku są praktycznie przezroczyste, a zamiast dymu i towarzyszących mu szkodliwych substancji produkowana jest większa ilość ciepła. Wartość opałowa jaką oferuje węgiel-ekogroszek wyzwala swój pełen potencjał.

Węgiel i jego skład – parametry odpowiedzialne za żywotność kotła

Niska zawartość siarki sprawia, że oferowany przez nas opał wysokiej jakości nie wpłynie negatywnie na wytrzymałość twojego kotła z podajnikiem. Jednym z mankamentów zanieczyszczonego węgla jest jego wpływ na korozję elementów. Niskiej jakości węgiel, w tym i niskiej jakości ekogroszek, może sprawić, że nasz kocioł lub piec nie będzie w stanie wykorzystać w pełni oferowanej sprawności, bądź też stanie się zupełnie niezdatny do użytku.

Ekogroszek – wzbogacony węgiel

Jednym z rodzajów paliw stałych spełniających te wymagania (pod względem wielkości, przyjazności dla środowiska i zawartości popiołu) są pellety wykonane z różnych surowców pochodzenia roślinnego. Ale spalają się bardzo szybko (generując przy tym obciążenie domowego budżetu i konta bankowego) i nie dają tyle ciepła podczas spalania, co węgiel kopalny. Najlepszą opcją paliwową dla kotłów z podajnikami jest węgiel kamienny i brunatny. Po wzbogaceniu węgli tych gatunków, a następnie sortowaniu ich na frakcje (do wielkości 5-25 mm) otrzymuje się mieszankę „idealną” – ekogroszek.

Niebezpieczne spieki

Niezwykle ważne jest, aby paliwo stosowane w kotle automatycznym charakteryzował minimalny stopień spiekania. W przeciwnym razie w procesie spalania mogą wytwarzać się warstwy spieków, utrudniające dostawę następnej partii węgla. W wyniku zatkania podajnika może dojść do stłumienia i awarii palnika.

Podrabiany ekogroszek? Nie u nas!

Nierzadko spotyka się produkty, które jedynie przypominają ekogroszek. W rzeczywistości jest to bardzo często węgiel, który nie ma właściwości normowanych dla tego typu opału. Osoby zajmujące się dystrybucją i sprzedażą takich materiałów liczą na ignorancję konsumentów, aby sprzedawać całkowicie nieefektywny materiał o niskiej jakości i niskiej wartości opałowej po cenie prawdziwego ekogroszku. Na szczęście można tego uniknąć kupując wyłącznie opał ze sprawdzonych składów węgla, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów i już wyrobiły sobie renomę. Takim miejscom z pewnością można zaufać. Takim miejscem jest nasz skład węgla, oferujący ekogroszek z polskich kopalń. Nasz sklep i towar nie zawiedzie państwa pod względem wysokiej jakości która charakteryzuje nasz produkt, ceny, czy innych usług związanych ze sprzedażą opału.

Zapraszamy do zapoznania się z produktami naszej firmy!

ekogroszek
ekogroszek jaworzno

Transport, usługi i opinie – sprawdź ofertę naszej firmy!

Oferujemy możliwość dostawy. Darmowa dostawa w terenie o promieniu 50 km od Mysłowic (ekogroszek workowany lub węgiel luzem dla zamówień co najmniej 1 tony). Dostawa na odległość 50 do max 100 km od Mysłowic w cenie 150 zł lub do uzgodnienia. Ekogroszek z polskich kopalń.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o naszej ofercie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez profil Facebook. Jakość naszej obsługi zadowoli nawet wymagających klientów. Niezdecydowani klienci mogą skorzystać z naszego doradztwa. Jesteśmy otwarci na państwa konstruktywne opinie dotyczące jakości naszych produktów oraz obsługi. Usługi naszej grupy to także dodatkowe informacje oraz doradztwo. Możemy udzielić odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię kwestie! Nasza oferta to gwarancja na najnowsze produkty klasy premium! Zapraszamy!

Strona www i portale społecznościowe

Zachęcamy do kupna naszego ekogroszku tutaj / Ekogroszek Jaworzno.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony na portalu facebook

Kontakt

MYSŁOWICKI WĘGIEL Sp. z o.o.

(biuro, magazyny, produkcja, baza transportowa):

Adres: ul. Dworcowa 60, 41-404 Mysłowice

Biuro: +48 515 396 515

Doradca klienta:

Marcin Manek: +48 515 599 844

E-mail: biuro@skladopalu.net

Właściciel:

SmartTrans Kazimierz Broda

Adres: ul. 1-go Maja 134/16, 40-237 Katowice

NIP: 9542433496

Regon: 240664636

Nr konta: 04 1050 1214 1000 0023 1899 9212

(ING Bank Śląski)