Najczęściej zadawane przez Państwa pytania:

 1. Jak można zamowić węgiel?
  Telefonicznie u sprzedawcy, przez formularz na stronie www.skladopalu.net oraz przez maila biuro@skladopalu.net i smsa pod nr tel. 515 396 515.
 2. Jak mogę zapłacić?
  Gotówką przy odbiorze u kierowcy, przelewem przedpłata na konto firmowe, przez system Dotpay na stronie www.skladopalu.net.
 3. Czy dostanę jakies potwierdzenie zakupionego towaru?
  Tak, dokument dostawy, paragon, kwit z wagi, faktura VAT również dla odbiorców indywidualnych.
 4. W jakie dni rozwozicie węgiel?
  Dla Państwa wygody rozwozimy węgiel od poniedziałku do soboty.
 5. W jakich godzinach są dostawy?
  Transport firmowy dostawy od poniedziałku do piątku od 6:00 rano do 16:00, a w soboty do 12:00.Na specjalne życzenie Klienta możliwość umówienia późniejszej godziny dostawy.
 6. Czy transport jest płatny?
  Do 50 km od firmy transport przy zamówieniu minimum 1tony jest bezpłatny, powyżej 50km lub mniejszej ilości niż 1tona w obrębie obszaru do 50km odpowiednio naliczany w zakładce SKLEP po wpisaniu poprawnego kodu pocztowego miesjcowości gdzie ma być dostarczony lub uzgadniany indywidualnie w szczególności przy większych ilościach.
 7. Jakie rodzaje węgla?
  Jesteśmy firmą, która w swej ofercie posiada każdy asortyment węgla dostępny na rynku: miały, ekogroszki, groszki, orzechy II, orzechy I, kostki.
 8. Czy macie też państwo węgiel workowany?
  Każdy rodzaj z wyjątkiem grubej frakcji kostka pakujemy we worki 25 kg i 10 kg lub big bag 1000 kg.
 9. Prowadzę działalność gospodarczą i chciałbym zamówić węgiel w workach bez opisu do dalszej odsprzedaży.
  Tak, istnieje możliwość zamówienia węgla w workach bez nadruku.
 10. Jaka jest minimalna ilośc zamówienia węgla?
  Lokalnie do 50km węgiel luzem – 0,5 t, worki 25kg – 10 szt., worki 10kg – 20 szt.W zależności od natężenia zamówień,dostawy mniejszych ilości mogą być wstrzymane do odwołania.
 11. Czy węgiel jest mokry czy suchy?
  Dokładamy wszelkich starań żeby nasz węgiel był zawsze suchy, ale niestety w dużej mierze jest to uzależnione od warunków atmosferycznych szczególnie w okresie zimowym i obwitych opadów deszczu lub śniegu.
 12. Czy w węglu jest dużo miału?
  Zawsze staramy się odsiewać węgiel tak aby nie było w nim miału wogóle ale niestety nie jestesmy wstanie wyeliminować tego zjawiska do zera dlatego trzeba liczyć się czasem z jego minimalną ilością w dostarczanym węglu-umowna norma zawartości miału w normalnym trybie do 5%.
 13. Czy dostarczana jest cała tona opału?
  Jest to bardzo istotna sprawa aby waga zamawianego towaru się zgadzała. Dla potwierdzenia wagi towaru klient dostaje kwit z wagi z aktualną homologacją,
  może również skorzystać z niezależnej wagi wcelu zweryfikowania zamawianej ilości i można też być przy załadunku osobiście.
 14. Jaka jest jakość węgla?
  Klient jest dla nas najważniejszy dlatego zapewniamy, że dostajecie Państwo od nas zawsze zamawiany przez siebie konkretnie węgiel i gwarantujemy jego deklarowaną jakość.
 15. Czy przysługuje mi reklamacja?
  Jesteśmy legalnie działajacą firmą i tak samo jak w przypadku zakupu innych towarów w sklepach tu też macie Państwo pełne prawo do reklamacji.
 16. Czy ten węgiel jest rosyjski, ukraiński,chiński?
  Nie! Nie posiadamy w swojej ofercie taniego, niskiej jakości węgla importowanego ze wschodu mamy w swojej ofercie tylko węgiel pochodzący ze śląskich kopalń lub dobrej jakości węgiel rosyjski podkreślamy dobrej jakości!!!
 17. Czy istnieje możliwość wrzucenia węgla do piwnicy lub wniesienia?
  Tak, za dodatkową opłatą. Wrzucenie – 40zł/ 1 tona, wniesienie – 60zł/ 1 tona (piwnica, parter, I piętro). Przy bardziej skomplikowanych warunkach wrzucenia bądź wniesienia opłata jest odpowiednio zwielokrotniona.
 18. Mieszkam poza obszarem dowozu węgla transportem firmowym,czy mogę zamówić węgiel luzem?
  Można zamówić węgiel luzem ale w większych ilościach cały samochód 4t, 6t lub 25t w zależności gdzie miała by być dostawa i koszt transportu ustalany jest wtedy indywidualnie.
 19. Jakiej wielkości jest węgiel orzech I i kostka?
  Dla zobrazowania rzeczywistej wielkości danego węgla porównaliśmy go do znanych Państwu owoców.